TAJE687K006RNJ
Mfr.Part #:
TAJE687K006RNJ
Datasheet:
Description:
Tantalum Capacitors 2917(7343 Metric) SMD/SMT 680 µF 10 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance680 µF
Voltage Rating (DC)6.3 V
Tolerance10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mΩ
Life (Hours)2000 Hours
Ripple Current574 mA
Height - Seated (Max)4.3 mm
Length7.3 mm
Width4.3 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)2917
Case Code (Metric)7343
Voltage Rating (AC)6.3 V
Number of Pins2
Leakage Current42.8 µA
Dissipation Factor10 %
Height4.3 mm
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V
Depth4.3 mm